Синоними за 'акран':

акран (м.)
[ ак-ран ]
види:
Толковник
синоними:
врсник (м.)
анаграми:
каран, ранак, ранка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК