Синоними за 'адолесцент':

адолесцент (м.)
[ а-до-лес-цент ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
пубертетлија (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК