Синоними за 'адитивен':

адитивен (прид.)
[ а-ди-ти-вен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
кумулативен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК