Синоними за 'адаптација':

адаптација (ж.)
[ а-дап-та-ци-ја ]
види:
Толковник
синоними:
асимилација (ж.), приспособување (ср.), свикнување (ср.), учење (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК