Синоними за 'авантуризам':

авантуризам (м.)
[ а-ва-нту-ри-зам ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК