Синоними за 'авансира':

авансира (св. и несв.)
[ а-ва-нси-ра ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК