Синоними за 'аванс':

аванс (м.)
[ а-ванс ]
види:
Толковник
синоними:
аконтација (ж.), антиципација (ж.), капар (м.)
колокации:

анаграми:
саван
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК