Синоними за 'абоносов':

абоносов (прид.)
[ а-бо-но-сов ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК