а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џока

мн. џоки
Вид збор: Именка, женски род
Вид куса машка и женска облека, еден вид тесен елек.
Англиски: vest
Употреба: Архаизам