а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џипче

Види и: џип (м.)
мн. џипчиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 54157
џип
Англиски: jeep
Употреба: Деминутив , Транспорт