а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џентлмен

мн. џентлмени
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 11855
Човек со чест, карактер и пристојност.
Англиски: gentleman
Употреба: Општество