а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џари

(се) џарат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 12222
се пули
Англиски: gawp
Примери:
Се џареше во него.