а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џан-џин

Вид збор: Прилог
Ранг: 53575
жива душа
Англиски: soul Турски: cin
Употреба: Преносно значење , Разговорно
Примери:
Нема џан-џин (нема жива душа).
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК