а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џамџија

мн. џамџии
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 44609
Занаетчија кој работи со рамно стакло.
Англиски: glazier Турски: camcı
Употреба: Разговорно