ќефлија

(немен.)
Вид збор: Придавка
Ранг: 45690
1. Добро расположен.
Англиски: cheerful Турски: keyifli
Употреба: Разговорно
2. поднапиен, тргнат
Англиски: drunken
Употреба: Преносно значење , Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК