ќерал

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 18398
соба за остава
Англиски: cellar
Употреба: Архитектура и градба
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК