ќепе

мн. ќепиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 45789
1. вид капа
Англиски: cap Турски: kep Албански: lloj kapele
2. вид сукнен елек
Албански: lloj jeleku
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК