ќенеф

мн. ќенефи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 31343
нужник
Англиски: toilet Турски: kenef
Употреба: Архаизам
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК