ќелијка

мн. ќелијки
Вид збор: Именка, женски род
ќелија
Употреба: Деминутив
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК