ќелиски

ќелискиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на ќелија.
Примери:
ќелиски систем
ќелиско јадро
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК