ќелиен

ќелијни
Вид збор: Придавка
Ранг: 44615
Од ќелија, што се однесува на ќелија.
Изрази
(истор.) Ќелијно училиште - школа во манастир, црква или кај некој мајстор занаетчија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК