ќелепур

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 29114
Она до што се доаѓа на лесен начин, без многу труд или трошок.
Англиски: easy profit Турски: kelepir
Изрази
Ќелепур софра.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК