ќелезанка

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 52857
ќелава глава
Употреба: Хипокористика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК