ќелавост

(едн.) ќелавоста
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 31261
Состојба на испаѓана коса.
Англиски: baldness
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК