ќелави

ќелават
Вид збор: Глагол, несвршен
Станува ќелав.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК