ќелавење

Вид збор: Именка, среден род
Процес на паѓање на косата од главата.
Англиски: baldness
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК