љубоморство

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
љубоморност
Англиски: jealousy
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК