љубезно

Вид збор: Прилог
Ранг: 5077
На љубезен начин.
Англиски: friendly
Примери:
Љубезно се насмевна.
Љубезно ме пречекаа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК