а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

јуначки

Види и: јунак (м.)
јуначкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 13566
Што е во врска со јунак.
Англиски: heroic
Примери:
јуначки подвиг