а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

јузбашиев

јузбашиевиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 51817
Што се однесува на јузбашија, што му припаѓа на јузбашија.
Употреба: Историја
Примери:
јузбашиев извештај