а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

јужовен

јужовниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 56134
За време - топол, пријатен.
Англиски: south
Примери:
јужовно време