а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

јојо

Вид збор: Именка, среден род
Детска играчка со врвца што може да се движи нагоре и надолу при што врвката се одмотува или замотува.
Англиски: yo-yo
FlexiMac
 менување на македонски глаголи