а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

јазлест

јазлестиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 22632
Што има многу јазли.
Англиски: knotty
Примери:
јазлесто јаже
Изведенки
јазлив прид.
јазливиот