а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

јадровит

јадровитиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 49506
Суштински, што го содржи најважното.
Англиски: essential
Употреба: Книжевен збор
Изведенки
јадровитост ж.
јадровитоста
(едн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК