а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

јаготка

мн. јаготки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 5004
јагода
Англиски: strawberry Албански: dredhëz
Употреба: Ботаника , Деминутив