ѕрцки

Вид збор: Именка, множина
Ранг: 33488
очи
Англиски: eyes
Употреба: Иронично
Примери:
Ѕрцките ќе ти ги извадам!
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК