ѕидарство

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ѕидарски занает; ѕидарска дејност.
Англиски: masonry
Употреба: Архитектура и градба
Изрази
Слободно ѕидарство – масонство.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи