ѕидарија

Вид збор: Именка, женски род
1. ѕидарска вештина
Англиски: masonry
Употреба: Архитектура и градба
2. нешто изѕидано
Англиски: brickwork
Употреба: Архитектура и градба
FlexiMac
 менување на македонски глаголи