ѕиври

ѕиврите
Вид збор: Именка, множина
Ранг: 28085
Дел од машка долна облека, памучни гаќи со долги ногавици.
Англиски: long johns
Примери:
Тој облече ѕиври и поткошула.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК