ѕенѕер

мн. ѕенѕери
Вид збор: Именка, машки род
Вид кајсија.
Латински: Prunus armeniaca Англиски: apricot Албански: lloj kajsie
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи