ѕвисне

ѕвиснат
Вид збор: Глагол, свршен
ѕвиска
Примери:
Ѕвисна коњот на ливадата.
Изведенки
ѕвиснува несв.
ѕвиснуваат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи