ѕверски

Вид збор: Прилог
Ранг: 55865
нечовечно, свирепо, бездушно
Англиски: brutal
Примери:
Тој мавал бездушно, ѕверски.
Ѕверски дере живо месо.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК