ѕвекало

мн. ѕвекала
Вид збор: Именка, среден род
ѕвечалка
Англиски: rattle
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК