а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ѓутуре

Вид збор: Прилог
Сѐ заедно, без одделно мерење, броење или делење.
Англиски: roughly Турски: gütüre
Употреба: Разговорно
Примери:
Му плаќаат ѓутуре.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи