а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ѓупштилак

мн. ѓупштилаци
Вид збор: Именка, машки род
Лошо, недолично однесување.
Англиски: gipsy business Турски: Kıptilik
Употреба: Груб збор , Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи