ѓубрарски

ѓубрарскиот
Вид збор: Придавка
Што е наменет за ѓубре, што се однесува на ѓубре.
Употреба: Екологија
Примери:
Ѓубрарска кола.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи