ѓаволува

ѓаволуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 46825
ѓаволи
Изведенки
ѓаволување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК