а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шушки

Вид збор: Именка, множина
Ранг: 45068
1. шушка
Англиски: dry pepper Албански: spec i thatë
2. Суви лисја; отпадоци од рендосување, стружење.
Англиски: shavings Албански: gjethe të thata
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК