а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шуте

Види и: шут (м.)
Вид збор: Именка, машки род
(вокативна форма) шут
Примери:
Е море, шуте бре, што ти требаше да бидеш делач!