а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штека

мн. штеки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 26491
Пакет од кутии со цигари.
Англиски: stack
Примери:
Камионот беше полн со штеки со цигари.